Blog post

Podnikateľská vynaliezavosť

Adam Brocka
Managing Director
28.04.2020
5 minút

Doteraz sme sa bavili o tom ako upraviť svoj produkt alebo službu, prípadne vymyslieť nový predajný kanál v čase korona-krízy. 6 týždňov od spustenia nášho korona-newslettra sme si povedali, že je čas pozrieť sa na príklady toho, ako sa firmy prispôsobili aktuálnej situácií. Trh toho ponúkol naozaj veľa, tak sa príjemne usaďte a poďme na to: 


Freshlabels:

👗 Obliekanie korona nezastaví. Obľúbený online obchod s oblečením Freshlabels prišiel hneď s niekoľkými zaujímavými iniciatívami ako upraviť svoje fungovanie počas tohto obdobia. Podobný program online poradcov oblečenia sme videli práve v Číne, kde tento prístup pomohol zachrániť fungovanie podobnej fashion značky. Freshlabels sa určite oplatí sledovať ďalej, ich nápady sú fresh

Pracuj z Hotelu CZ:

🏨 Ďalší projekt si dal za cieľ utilizovať prázdne hotelové izby a sprístupniť ich pre ľudí ktorým je na home office už dlho a potrebuju raz za čas vymeniť priestor. Častá zmena pracovného prostredia má pozitívny dopad na produktivitu, a presne na tento fenomén cieli tento projekt. Ak si v Prahe tak určite doporučujeme vyskúsať.


Snežné delá EMI Controls:

❄ Nie, nepomýlili sme sa. Talianska firma ktorá vyrába riešenia na zasnežovanie lyžiarskych svahov naozaj vymyslela korona pivot svojho biznisu. Vzhľadom na potrebu dezinfekcie veľkých plôch hlavne v industriálnych priestoroch táto firma prispôsobila snežné delá na rozprašovanie dezinfekcie v interiéroch. Užitočné, hlavné pre veľké automotive fabriky ktoré v týchto týždňoch spúšťajú výrobu.

Extra: Ak hľadáš ďalšiu inšpiráciu a náš výber ti nestačil, naši kamoši z Board of Innovation vytvorili zaujímavý zoznam firiem, ktoré sa prispôsobili na aktuálny stav. Možno tam nájdeš inšpiráciu aj pre svoju prácu. 😉


📽 Video-debaty #2: Ako reagujú na koronu slovenské firmy? 
(Inovačný tím Jaguar Land Rover)


Aj tento týždeň sme zisťovali ako su na tom počas korontény slovenské firmy. Ako to vyzerá v zákulisí, čo im korona vzala aj dala a čím sa u nich inšpirovať? Dnes je na programe pohľad do automotive odvetvia.

Hosťom našej 2. debaty bol Vlado Klimant, ktorý má v Nitre pod palcom JLR Innovation Lab. Tím zodpovedný za inovácie výrobných procesov pre celý koncern Jaguar Land Rover. Cieľom tohto inovačného labáku je testovanie podnetov na zefektívňovanie výroby a vývoj riešení, ktoré môžu pomôcť nielen koncernu, ale aj dodávateľom príp. iným výrobným firmám. Popri tom stíha mentorovať inovatívne projekty programu Butterfly Effect alebo korona-hackathonu Hack the Crisis.

S Vladom sme debatovali o tom, prečo home-office vo výrobe nemusí stačiť, ako využiť vo výrobných firmách blockchain a aké ambície má JLR pri vývoji nových modelov. V rozhovore zistíš ako sa v JLR Innovation Lab-e pozerajú na zber podnetov pre inovácie, testovanie a vývoj nových riešení. Dozvieš sa tiež prečo je dôležité pri globálnom uvažovaní konať lokálne a ako ovplyvní kríza konkurenciu a vznik nových partnerstiev.  🤝


Potrebuješ pomoc? 

Zavolaj nám a podelíme sa o skúsenosti, ktorými sme pomáhali počas posledných týždňov firmám adaptovať sa na aktuálnu situáciu. 🧬
Rozhodli sme sa pridať k newslettru možnosť krátkych konzultácií o krízových inováciách.
Samozrejme zadarmo.

Ak riešiš vo firme korona-tému, s ktorou sa nevieš posunúť ďalej a potreboval by si externý pohľad radi ti pomôžeme. Rezervuj si s nami krátky telefonát a pobavme sa o tom v detaile.

Dohodnime si call 📞


Pozri si náš predchádzajúci príspevok: Reštart je za rohom, čo to znamená?

Do you like the article?

Express your interest and we will be happy to welcome you to our newsletter.

I am interested
Do you like the article?

Express your interest and we will be happy to welcome you to our newsletter.

I am interested

Newsletter

Are you interested in content from the world of innovations? If yes, subscribe to our newsletter.

An error occurred, please try again later

Welcome to the community

We are very happy that you have joined us! From now on, we will supply you with various news from the world of innovation, service design and customer experience.