Case study

Open API Hackathon 2022

Task

Ako by sme mohli vytvoriť službu s pridanou hodnotou pre klientov Tatra banky a Raiffeisen banky?

21. januára
23. januára

17 tímov, účastníci z 12 rôznych krajín a 2 výzvy. Aj takto vyzeral Open API 2022, 48-hodinový hackathon, ktorý nadväzoval na úspešný predchádzajúci ročník. Organizovali sme ho v spolupráci s Raiffeisen Bank International a Tatra bankou v dňoch 21. – 23. januára 2022. Výnimočný bol nielen svojím zložením medzinárodných tímov, ale aj kvôli pandemickej situácií, čo sme vyriešili hybridným modelom – odohrával sa online aj offline, v priestoroch HubHubu v Bratislave. Výsledkom boli kvalitné riešenia, ktoré poskytli zaujímavé pohľady na aktuálne problémy v digitálnom bankovníctve. 

Tímy pozostávajúce z inovátorov, web developerov, UX/UI dizajnérov, produktových dizajnérov, ale aj nadšencov bankingu či open data a hľadali riešenia na nasledovné dve výzvy:  
 
👉 Výzva č.1 - Vytvoriť službu s pridanou hodnotou pre koncových používateľov (B2C)  
Jej účelom bolo nájsť riešenie so zameraním na doplnkové bankové aj nebankové digitálne služby a súčasne priniesť zákazníkom RBI hodnotné funkcie pomocou satelitnej aplikácie a open API infraštruktúry tejto banky. 

👉 Výzva č.2 -  Vytvoriť službu s pridanou hodnotou pre malé a stredné podniky (B2B) 
Tatra banka v spolupráci so SuperFaktúrou vytvorili výzvu ako nájsť službu s pridanou hodnotou pre malé a stredné podniky. V rámci tejto výzvy sa zúčastnení pozerali na to, aké problémy trápia malé a stredné podniky a následne hľadali riešenie, v ktorom by práve otvorené dáta mohli byť katalyzátorom pre zmenu.  

V oboch prípadoch mal byť výsledkom klikateľný wireframe, ktorý bral do úvahy zákaznícku potrebu, realizovateľnosť riešenia, ako aj biznisovú udržateľnosť.   

Výhru 5000€ a spoluprácu s poprednými bankami si odniesol tím mladých profesionálov MAPS a FINFLUENT, tím spoločnosti Greyson.  

Potrebujete aj vy vyriešiť problém na vašu výzvu rýchlo a efektívne? Radi si s vami dáme kávu a pobavíme sa o možnostiach hackathonu. 


Newsletter

Are you interested in content from the world of innovations? If yes, subscribe to our newsletter.

An error occurred, please try again later

Welcome to the community

We are very happy that you have joined us! From now on, we will supply you with various news from the world of innovation, service design and customer experience.