Case study

Open API Hackathon 2022

Zadanie

Ako by sme mohli vytvoriť službu s pridanou hodnotou pre klientov Tatra banky a Raiffeisen banky?

21. januára
23. januára

17 tímov, účastníci z 12 rôznych krajín a 2 výzvy. Aj takto vyzeral Open API Hackathon 2022, 48-hodinový hackathon, ktorý nadväzoval na úspešný predchádzajúci ročník Open API hackathon 2020

Organizovali sme ho v spolupráci s Raiffeisen Bank International a Tatra bankou v dňoch 21. – 23. januára 2022. Výnimočný bol nielen svojím zložením medzinárodných tímov, ale aj kvôli pandemickej situácii, čo sme vyriešili hybridným modelom – odohrával sa online aj offline, v priestoroch HubHubu v Bratislave. 

Tímy pozostávajúce z inovátorov, web developerov, UX/UI dizajnérov, produktových dizajnérov, ale aj nadšencov bankingu či open data hľadali riešenia na nasledovné dve výzvy:  
 
👉 Výzva č.1 - Vytvoriť službu s pridanou hodnotou pre koncových používateľov (B2C)  
Jej účelom bolo nájsť riešenie so zameraním na doplnkové bankové aj nebankové digitálne služby a súčasne priniesť zákazníkom RBI hodnotné funkcie pomocou satelitnej aplikácie a open API infraštruktúry tejto banky. 

👉 Výzva č.2 -  Vytvoriť službu s pridanou hodnotou pre malé a stredné podniky (B2B) 
Tatra banka v spolupráci so SuperFaktúrou vytvorili výzvu ako nájsť službu s pridanou hodnotou pre malé a stredné podniky. V rámci tejto výzvy sa zúčastnení pozerali na to, aké problémy trápia malé a stredné podniky a následne hľadali riešenie, v ktorom by práve otvorené dáta mohli byť katalyzátorom pre zmenu.  

V oboch prípadoch mal byť výsledkom klikateľný wireframe, ktorý bral do úvahy zákaznícku potrebu, realizovateľnosť riešenia, ako aj biznisovú udržateľnosť.   

Výhru 5000€ a možnosť spolupráce s poprednými bankami si odniesol tím mladých profesionálov MAPS a FINFLUENT, tím spoločnosti Greyson.  


Video ako Open API 2022 prebiehal, si pozrite tu:  

Potrebujete aj vy vyriešiť problém na vašu výzvu rýchlo a efektívne? Ozvite sa nám a radi sa pobavíme o spoločných možnostiach hackathonu.

 

Newsletter

Máš záujem o obsah zo sveta inovácií? Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ťa pravidelne zásobovať novinkami.

Nastala chyba, skús to prosím neskôr

Vitaj v komunite

Veľmi sa tešíme, že si sa pridal k nám - nadšencom pre inovácie, service design a zákaznícke záažitky. Odteraz ťa budeme pravidelne zásobovať s novinkami z týchto oblastí.