Case study

Kiraton 2022

Zadanie

Ako podporiť malých a stredných podnikateľov pri ich problémoch a zlepšiť kvalitu služieb a produktov v TTSK?

7. oktobra 2022
8. októbra 2022

Po prvom úspešnom ročníku Kiratonu, ktorý sa uskutočnil v roku 2021 sme sa opäť spojili s Trnavským samosprávnym krajom a Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou a rozhodli sa zorganizovať druhý ročník hackathonu.  

Cieľom podujatí, ktoré spolu s TTSK a KIRA organizujeme je najmä zlepšenie životnej úrovne obyvateľov a zároveň prínos nových, inovatívnych pohľadov na projekty, ktoré chce kraj v spolupráci so svojimi partnermi realizovať.  

Preto sme na jar roka 2022 v rámci 3-mesačného výskumu skúmali potreby a bolesti malých a stredných podnikateľov, z ktorého vznikla stratégia rozvoja MSP. Potrebovali sme však rýchle a efektívne riešenie na jej napĺňanie, a preto sme sa rozhodli vytvoriť druhý ročník KIRATONU.  

Hackathon sa konal v dňoch 7. – 8. októbra na Nádvorí coworking v Trnave. Hlavnou výzvou bola „Podpora malých a  stredných podnikateľov v  kraji“. Prihlásilo sa nám spolu 8 tímov a dokopy 25 účastníkov. Zároveň hackathon potrebuje aj odbornosť a nasmerovanie, čo doplnili 14 mentori z rôznych firiem a odvetví.  

Naša vďaka patrí práve mentorom, za ich čas a ochotu prísť počas voľného času a venovať sa účastníkom počas mentoringových sedení. Zároveň patrí vďaka aj všetkým partnerom i účastníkom, bez ktorých by hackathon nebol pripravený v takej kvalite. 

Kiraton 2.0 vyhral tím Valec, ktorý si odniesol výhru 2500 € a priniesol komplexné a technicky funkčné riešenie. Rozhovor s víťazným tímom si môžete prečítať tu ➡️ https://hashtag.zoznam.sk/v-trnavskom-kiratone-zvitazil-tim-valec/  


Video, ako Kiraton prebiehal, si môžete pozrieť tu. 

Potrebujete aj vy vyriešiť problém na vašu výzvu rýchlo a efektívne? Radi si s vami dáme kávu a pobavíme sa o možnostiach hackathonu. ☕️

Newsletter

Máš záujem o obsah zo sveta inovácií? Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ťa pravidelne zásobovať novinkami.

Nastala chyba, skús to prosím neskôr

Vitaj v komunite

Veľmi sa tešíme, že si sa pridal k nám - nadšencom pre inovácie, service design a zákaznícke záažitky. Odteraz ťa budeme pravidelne zásobovať s novinkami z týchto oblastí.